Zaloguj się
Zarejestruj się
Pomoc
 
 
Morusek.pl logo - ogłoszenia zwierząt
 
 
 
 
 
Dodaj ogłoszenie za darmo
 
 
 
 
 
 

Zmiany w ustawie o ochronie zwierząt oraz konsekwentne zmiany w regulaminie serwisu

Z dniem 1 stycznia 2012 roku w życie wchodzi nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt. Zmianie ulegają m.in. przepisy dotyczące handlu zwierzętami domowymi. Wprowadza się zakaz rozmnażania psów i kotów w celach handlowych (poza hodowlami zwierząt zarejestrowanymi w ogólnokrajowych organizacjach społecznych, których statusowym celem jest działalność związana z hodowlą rasowych psów i kotów, schroniskami dla zwierząt oraz organizacjami społecznych, których statusowym celem działania jest ochrona zwierząt), a także zakaz kupna i sprzedaży zwierząt domowych na targowiskach, targach i giełdach oraz zakaz kupna i sprzedaży psów i kotów poza miejscami ich chowu i hodowli (poza podmiotami prowadzącymi schroniska dla zwierząt oraz organizacjami społecznymi, których statusowym celem działania jest ochrona zwierząt, a także hodowlami zwierząt zarejestrowanymi w ogólnokrajowych organizacjach społecznych, których statusowym celem jest działalność związana z hodowlą rasowych psów i kotów).

Szczegółowy zakres zmian dostępny jest w ustawie z dnia 16 września 2011 r. o zmianie ustawy o ochronie zwierząt oraz ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz.U. 2011 nr 230 poz. 1373): http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20112301373.

W związku z powyższym, zmianie ulegają regulamin serwisu Morusek.pl oraz zasady zamieszczania w nim ogłoszeń.

Od 1 stycznia 2012 roku dodawać można oferty kupna i sprzedaży jedynie psów i kotów pochodzących z hodowli zwierząt zarejestrowanych w ogólnokrajowych organizacjach społecznych, których statusowym celem jest działalność związana z hodowlą rasowych psów i kotów, schronisk dla zwierząt oraz organizacji społecznych, których statusowym celem działania jest ochrona zwierząt. Ogłoszenia nie spełniające w/w warunków będą usuwane przez moderatorów serwisu ponieważ na mocy ustawy, kupno i sprzedaż zwierząt nierasowych są zabronione. Jako, że nieodpłatne oddawanie psów i kotów, zgodnie z ustawą jest zgodne z prawem, w serwisie nadal dodawać można ogłoszenia przekazania zwierząt do adopcji i ich nieodpłatnego przygarnięcia.
 
Moje ogłoszenia
 
Zapisane ogłoszenia:
0
 
Polecamy
Psy.elk.pl - portal psiej społecznosci
 
Rasy kotów, zdjęcia, wasze koty
 
 
Wyróżnij ogłoszenie
 
Uwaga na oszustów internetowych
 
 
Filtruj wyniki wyszukiwania ogłoszeń
 
 
Pomoc   -   Polityka prywatności   -   Polityka cookies   -   Regulamin   -   Kontakt   -   Reklama   -   Mapa serwisu   -   Linki   -   Pozostałe nasze serwisy   -   Darmowe ogłoszenia
 
Copyright 2009-2019 © Morusek.pl
 
Internet Age - reklama www