Zaloguj się
Zarejestruj się
Pomoc
 
 
Morusek.pl logo - ogłoszenia zwierząt
 
 
 
 
 
Dodaj ogłoszenie za darmo
 
 
 
 
 
 

Pomoc serwisu Morusek.pl

O serwisie

 
 1. Czym jest Morusek.pl?
   
  Morusek.pl jest darmowym serwisem ogłoszeń o tematyce zwierzęcej, zawierającym następujące kategorie: akwarystyka, gryzonie, koty, psy, pszczelarstwo, ptaki, terrarystyka, zaginione/ znalezione oraz zwierzęta hodowlane. W naszym Serwisie można również zamieszczać ogłoszenia o innej tematyce w specjalnie przeznaczonej dla nich kategorii - pozostałe.
   
 2. Jak można się z wami skontaktować?
   
  Jeśli masz problemy związane z korzystaniem z Serwisu, chcesz zgłosić naruszenie zasad, podzielić się z nami swoimi sugestiami lub chcesz z nami współpracować skorzystaj z formularza kontaktowego.
   
 

Ogłoszenia

 
 1. Do czego jest mi potrzebne hasło?
   
  Podanie hasła podczas dodawania ogłoszenia jest potrzebne do tego, by po jego dodaniu użytkownik miał możliwość jego edycji. Należy pamiętać, aby hasło nie było zbyt proste.
   
 2. Co zrobić, gdy zapomnę hasła?
   
  Bez wpisania hasła nie będziesz mógł edytować swojego ogłoszenia, dlatego też jeśli go zapomnisz skorzystaj z opcji przypomnienia hasła - wpisz adres e-mail podany podczas rejestracji i wyślij prośbę o przypomnienia hasła. Administrator Serwisu odeśle Ci hasło w e-mailu.
   
 3. Jak dodać ogłoszenie?
   
  Aby dodać ogłoszenie należy postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na stronie. Pierwszy krok to rejestracja podczas której musisz podać swój adres e-mail oraz hasło lub logowanie, jeśli masz już konto w naszym Serwisie. W drugim kroku wybierasz kategorię ogłoszenia - najpierw kategorię główną, a następnie podkategorię pierwszego i drugiego poziomu. Kolejny krok to podanie następujących danych: wymaganych - najbliższe miasto, tytuł ogłoszenia, treść ogłoszenia oraz niewymagalnych - imię/hodowla, telefon kontaktowy, adres strony www, kontaktowy e-mail (widoczny dla wszystkich użytkowników), cena, zdjęcie/zdjęcia. W tym kroku należy autoryzować dodawane ogłoszenie kodem z obrazka oraz zapoznać się z Regulaminem Serwisu Morusek.pl, zaakceptować go jeśli zgadza się z jego postanowieniami oraz oświadczyć, czy jest się właścicielem dodawanych zdjęć lub ma się zgodę ich właściciela na publikację w Internecie. Można także skorzystać z opcji Podgląd, by zobaczyć jak będzie wyglądało ogłoszenie na stronie. Następnie, jeśli jesteś zadowolony z treści dodawanego ogłoszenia kliknij opcję Dodaj ogłoszenie.
   
 4. Co to jest masowy import ogłoszeń?
   
  Jeżeli prowadzisz sklep internetowy i chcesz zamieścić ofertę firmy w Serwisie Morusek.pl, oferujemy możliwość automatycznego, masowego importu ogłoszeń od 50 do 1000 szt. jednorazowo. Koszt usługi zależy od długości trwania współpracy oraz liczby importowanych produktów, waha się od 0,50 zł do 2 zł za produkt miesięcznie. Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów współpracy. W tym celu prosimy wypełnić formularz kontaktowy.
   
 5. Ile kosztuje dodanie ogłoszenia?
   
  Zamieszczenie ogłoszenia jest całkowicie bezpłatne. Za niewielką opłata możliwe jest wyróżnienie ogłoszenia.
   
 6. Jak wyróżnić ogłoszenie?
   
  Możesz wyróżnić swoje ogłoszenie, by było bardziej widoczne dla użytkowników Serwisu. Podczas dodawania ogłoszenia możesz wybrać jedną z opcji wyróżnienia albo dodać je jako ogłoszenie zwykłe (niewyróżnione). Dostępne opcje to:
  - wyświetlenie ogłoszenia na stronie głównej - od 10 zł netto
  - Wyświetlenie ogłoszenia na każdej stronie - od 15 zł netto
  - Wyświetlenie ogłoszenia na górze listy - od 3 zł netto
  - Ogłoszenie wyróżnione kolorem tła - od 1 zł netto
  - Klikalny link w szczegółach ogłoszenia - 2 zł netto.
  Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj Regulamin usługi "Ogłoszenia wyróżnione".
   
 7. Jak stworzyć opis ogłoszenia?
   
  Należy pamiętać, by treść ogłoszenia była rzetelna i zrozumiała dla użytkowników Serwisu. Minimalna ilość znaków to 20. Ogłoszenie nie powinno być zbyt długie, ale także zbyt krótkie. Pamiętaj, by wpisać informacje konieczne i wystarczające.
   
 8. Jak dodać zdjęcie w ogłoszeniu?
   
  Dodanie zdjęcia lub zdjęć do ogłoszenia na pewno je uatrakcyjni. Aby dodać zdjęcie należy podczas dodawania ogłoszenia skorzystać z opcji Wgraj zdjęcie oraz Przeglądaj, co umożliwi wgranie zdjęcia prosto z folderu znajdującego się w Twoim komputerze.
   
 9. Co to jest schowek?
   
  Schowek służy do przechowywania ogłoszeń zapisanych przez Ciebie. Zapisane ogłoszenia są to ogłoszenia, które Cię interesują i o których chcesz pamiętać.
   
 10. Jak edytować ogłoszenie?
   
  Aby edytować dodane przez siebie ogłoszenie skorzystaj z opcji Edytuj dodane ogłoszenie. Wpisz podany e-mail oraz hasło, a następnie zaloguj się. Teraz możesz dokonywać zmian w swoim ogłoszeniu.
   
 11. Czy mogę usunąć swoje ogłoszenie?
   
  Nie możesz usunąć dodanego ogłoszenia, ale możesz zmienić jego status na nieaktywny w panelu służącym do edycji ogłoszeń.
   
 

Zasady korzystania z Serwisu

 
 1. Zasady ogólne
   
  Są pewne ogólne zasady których powinieneś przestrzegać, tj.:
  1. umieszczaj jak najwięcej informacji w opisie ogłoszenia
  2. nie używaj wulgarnych słów w opisie ogłoszenia
  3. umieszczaj tylko jedno ogłoszenie dla jednego przedmiotu lub usługi
  4. sprawdź czy Twój przedmiot lub usługa nie są objęte zakazem umieszczania.
   
 2. Czego nie mogę oferować w moich ogłoszeniach?
   
  Zgodnie z Regulaminem korzystania z Serwisu nie można oferować żywych lub martwych okazów zwierząt (a także ich części lub produktów pochodnych), należących do gatunków umieszczonych w aktualnie obowiązujących aneksach A - D do rozporządzenia Rady (WE) nr 338/97 z dnia 9 grudnia 1996 r. w sprawie ochrony gatunkowej dzikiej fauny i flory w drodze regulacji handlu nimi.
   
 3. Prawidłowy opis ogłoszenia
   
  Niedopuszczalne jest umieszczanie przez użytkowników na stronach Morusek.pl treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, czy też propagujących przemoc, jak również treści uznanych powszechnie za naganne moralnie, wulgarne, społecznie niewłaściwe, obrażające uczucia osób trzecich i naruszających zasady Netykiety, a także odnośników odsyłających do stron zawierających takie treści, umieszczanie przez użytkowników na stronach Morusek.pl materiałów tekstowych, graficznych czy dźwiękowych naruszających prawem chronione dobra osób trzecich, a także odnośników odsyłających do stron zawierających takie materiały, kopiowanie materiałów zamieszczanych przez inne osoby korzystające z serwisu, jak również zamieszczanie w serwisie materiałów nie będących własnością osób z niego korzystających.
   
 4. Czy moje ogłoszenie może zostać usunięte?
   
  Serwis Morusek.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia każdej oferty, która narusza Regulamin Serwisu. Istotnym zatem jest, byś upewnił się, że Twoje ogłoszenie nie narusza zasad jeszcze zanim je dodasz.
   
 5. Jak zgłosić naruszenie zasad korzystania z Serwisu?
   
  Naruszenie zasad Serwisu można zgłosić w prosty sposób, klikając w opcję Zgłoś spam na stronie ogłoszenia lub wypełniając formularz kontaktowy.
   
 

Transakcje

 
 1. Jak skontaktować się z ogłoszeniodawcą?
   
  Na stronie danego ogłoszenia znajdziesz dane kontaktowe, tj.: e-mail lub telefon. Niektóre ze sposobów kontaktu mogą być niedostępne, jeżeli nie zostały podane przez ogłoszeniodawcę.
   
 2. Czy Morusek.pl pośredniczy w transakcjach?
   
  Serwis Morusek.pl nie pośredniczy w transakcjach. Finalizacja, płatność oraz inne szczegóły są uzgadniane wyłącznie pomiędzy użytkownikami Serwisu.
   
 3. O czym pamiętać przy finalizowaniu transakcji?
   
  Finalizacja transakcji to bardzo ważna kwestia, dlatego pamiętaj o kilku sprawach, tj.: przedmiocie transakcji (dokładnie sprawdź czy przedmiot transakcji jest taki, jak w ofercie), miejscu transakcji (wybieraj miejsca publiczne, unikaj takich bez świadków, ponieważ nie znasz osoby, z którą finalizujesz transakcję - bądź bardzo uważny!), płatności (najlepszą formą płatności jest gotówka, ale w przypadku większych kwot także przelew, unikaj płacenia zaliczek!) oraz danych osobowych (nie podawaj zbyt wielu informacji o swojej osobie - nigdy nie wiesz z kim masz do czynienia).
   
 
Moje ogłoszenia
 
Zapisane ogłoszenia:
0
 
Polecamy
Psy.elk.pl - portal psiej społecznosci
 
Rasy kotów, zdjęcia, wasze koty
 
 
Wyróżnij ogłoszenie
 
Uwaga na oszustów internetowych
 
 
Filtruj wyniki wyszukiwania ogłoszeń
 
 
Pomoc   -   Polityka prywatności   -   Polityka cookies   -   Regulamin   -   Kontakt   -   Reklama   -   Mapa serwisu   -   Linki   -   Pozostałe nasze serwisy   -   Darmowe ogłoszenia
 
Copyright 2009-2023 © Morusek.pl
 
Internet Age - reklama www